30 Ağustos 2014 Cumartesi

KAHRAMAN TÜRK POLİSİ

Üzerinden epey vakit geçtiği için   yazmakta sakınca görmediğim ve her aklıma geldiğinde tekrar gururlandığım kahraman Türk polisi ile ilgili bir olaydan bahsetmek istedim bu gün.
Normalde pek az kişinin geçtiği , sessiz, sakın sokağımızın o günlerde biraz fazla kalabalık olduğu dikkatimi çekmişti . Öğle ki eşimle de bu konu hakkında konuşup pek tekin olmadığını düşündüğüm insanların sokağın farklı yerlerinde gördüğümden bahsetmiştim . Ortalama bir hafta kadar bu kişileri takip ettim . Kimisi arabanın içinde oturup sigara içiyor . Kimisi sokakta bir şeyler satıyor...
Derken birkaç gün sonra sokakta bi koşuşturma bi telaş ve ardından iki el silah sesi ....
Evimin az ilerisinde ki parkta biri yerde yatan üç kişi gördüm . Kendi kendime kavga çıktı birileri silahla vurdu zannettim ilk olarak . Telaşlandım hemen . Elim telefona gitti . Vatandaşlık görevim olarak düşünüp polisi aramak istedim . Derken parkın yanından kaldırdıkları ellerine kelepçe taktıkları zanlıyla beraber iki polis kapımın önünden geçip caddedeki polis arabasına doğru yürüdüklerini gördüm.
Daha sonra komşularımdan olayın iç yüzünü öğrendim . Meğerse bizim yan binanın pek kullanılmayan garajında zanlılar uyuşturucu içiyorlar ve komşularımızı tehdit ediyorlarmış . Polise şikayet ederlerse başlarına iş açacakları konusunda .
Ancak kahraman Türk polisi zaten gelen ihbarları değerlendirip takip etmeye başlamışlar . Suç üstü yapıp yakaladılar.
Benim gördüğüm ve pek tekin bulmadığım kişilerse kılık değiştirmiş sivil polislermiş.
Zanlıyı yakalıktan sonra kelepçeleyip , caddede gizledikleri ekip araca götürene kadar bende polisleri göz hapsine aldım. Öyle gururlu öyle dik yürüyordu ki polis memuru , onun kendinden emin her adımında ben daha çok gururlandım .Böyle kendinden emin sağlam duruşlu polisimiz oldukça biz Türk milletimizin sırtı yere gelmez diye düşündüm arkalarından bakarken.....